Miss Peregrine's Home for Peculiar Children – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Welcome to Me

Welcome to Me – 2014 Yönetmen: Shira Piven Yazar: Eliot Laurence Oyuncular: Kristen Wiig (Alice Klieg), James Marsden (Rich Ruskin), Linda Cardellini (Gina Selway), Wes Bentley (Gabe Ruskin) Borderline kişilik bozukluğu olan Alice Klieg, Kaliforniya Büyük Çekilişi’ni kazandıktan … Devamı »

İlk Kültür Sanat – Instagram

Warcraft – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Grey – E L James

Grey – E L James Yazar: E L James Çevirmen: İstem Erdener Yayınevi : Doğan Kitap Tüm dünyada fırtınalar estiren “Grinin Elli Tonu” serisi devam ediyor! Şimdi Anlatma Sırası Christian’da… Sende bir şeyler var Anastasia. Uzak … Devamı »

Gelişigüzel

Misia – 25 Mart 2016 CCR Konser Salonu, İstanbul

misiaPortekiz’in ve fado’nun muhteşem sesi Misia, yepyeni albümü Para Amalia’nın dünya turnesi kapsaminda 25 Mart’ta CRR Konser Salonu’nda!

Fado’nun 27 Kasım 2011’de UNESCO Kültürel Miras Listesi’ne katılmadan 20 sene önce kendi ismi ile yayımladığı “Misia” albümü ile müzikal yolculuğuna başlayan ve de dünyada Portekiz’in en tanınmış ilk fado sanatçılarından olan Misia, yepyeni albümü Para Amalia’nın dünya turnesi kapsamında 25 Mart’ta CRR Konser Salonu’nda sahne alacak. Müziğine Portekiz gitarı dışında farklı enstrümanlarda katan çağdaş edebiyatçıların dizelerini fado ile harmanlayarak fado’ya farklı bir boyut kazanan Misia’yı Le Monde gazetesi “Yeni fado şarkıcılarına yol açan isim” olarak tanımlıyor. “Amalia bu albüm ile ölümsüz ve de her zamankinden daha canlı bizlerle yaşayacak” diyen Misia, bu albümde Amalia Rodrigues’in en sevdiği fado’larının dışında bu proje için özellikle yazılmış şarkıları seslendiriyor. Albümde Misia Alain Oulman, Carlos Gonçalves, Fontes Rocha, David Mourao Ferreira, Amalia, Afonso Lopes Vieira, Pedro Homem de Mello, Amélia Muge, Tiago Torres da Silva, Mário Cláudio gibi birçok şair ve de sanatçı ile çalıştı. 2 CD’den oluşan “Amalia” albümü Lisbon’da 2014 yılında Amalia Rodriguez’in vefatının 15. yılında kaydedildi. 2015 yılı Ekim ayında yayımlanan “Para Amalia” albümünün dünya turnesi kapsamında Misia, 25 Mart’ta CRR’de… “biletix.com”

You may also like...

0 thoughts on “Misia – 25 Mart 2016 CCR Konser Salonu, İstanbul”

Bir Cevap Yazın

Gelişigüzel

Eflatun Kurdele – Heather Burch

Eflatun Kurdele Yazar: Heather Burch Çevirmen: Ayhan Ece Şirin Yayınevi : Arkadya Yayınları Bazen kelimelerin büyüsü hayatınızı değiştirir.  Tek yapmanız gereken sakince o fırtınanın dinmesini beklemektir… Kimsenin baskısı altında kalmadan hür iradenizle karar verebilmek kişinin en … Devamı »

Storks – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Sanat Sokak

Gelişigüzel

Bülbülü Öldürmek – Harper Lee

Bülbülü Öldürmek – Harper Lee Yazar: Harper Lee Çevirmen: Ülker İnce Yayınevi : Sel Yayıncılık 1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve … Devamı »