Miss Peregrine's Home for Peculiar Children – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

İlk Kültür Sanat – Instagram

Warcraft – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Grey – E L James

Grey – E L James Yazar: E L James Çevirmen: İstem Erdener Yayınevi : Doğan Kitap Tüm dünyada fırtınalar estiren “Grinin Elli Tonu” serisi devam ediyor! Şimdi Anlatma Sırası Christian’da… Sende bir şeyler var Anastasia. Uzak … Devamı »

Gelişigüzel

Cesare Pavese

Cesare Pavese (1908 – 1950) İtalyan şair, romancı, çevirmen ve eleştirmen. Cesare Pavese, Torino’nun Santa Stefano Belbo köyünde bir memur çocuğu olarak doğdu. Torino Üniversitesi’nde edebiyat okudu. İngiliz ve Amerikan edebiyatlarına ilgi duydu, bitirme tezini Walt … Devamı »

12 Angry Men – 1957

12 Angry Men – 1957

Yönetmen: Sidney Lumet
Yazar: Reginald Rose
Oyuncular: Henry Fonda (Juror 8), Lee J. Cobb (Juror 3), Martin Balsam (Juror 1)
12 Angry Men

Gecekonduda bir cinayet işlenmiş ve katil olarak ölenin oğlu yakalanmıştır. Babasıyla olan kötü ilişkisi, gecekonduda yaşıyor olması ve tanıkların verdiği ifadeler bütün okları çocuğun üstüne çeker. Mahkeme, oylamayla karar verilmesi için 12 jüri üyesini bir odaya gönderir. Her oyun ya tamamen suçlu ya da suçsuz olması gerekir. Eğer suçluysa idam edilecek, değilse beraat edilecektir. Oylama yapılır, 11 kişi suçlu derken bir adam suçsuz der.

İzleyicinin çok sevmediği sahnelerdir tek mekanda çekilen sahneler ama kesinlikle hiçbir şekilde sıkılmıyorsunuz. Öfkeleniyorsunuz, geriliyorsunuz, fazlasıyla düşünüyorsunuz. Konu önyargı ve dogmatizm. Oyunculuk 12’de 12.

12 Angry Men

12 Angry Men

Tags

You may also like...

0 thoughts on “12 Angry Men – 1957”

Bir Cevap Yazın

Gelişigüzel

Storks – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Bülbülü Öldürmek – Harper Lee

Bülbülü Öldürmek – Harper Lee Yazar: Harper Lee Çevirmen: Ülker İnce Yayınevi : Sel Yayıncılık 1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve … Devamı »

Sanat Sokak

Gelişigüzel