Miss Peregrine's Home for Peculiar Children – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Zeytinli Rock Festivali-2016

2015 yılında 20 -23 Ağustos tarihleri arasında toplam 100.000’den fazla müzikseveri buluşturan, “tüm zamanların en iyi yerli kadrosu ve en kalabalık rock festivali” ünvanını alarak izleyici rekoru kırmayı başaran Zeytinli Rock Festivali, 2016’da uluslararası boyutta ses … Devamı »

İlk Kültür Sanat – Instagram

Warcraft – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Grey – E L James

Grey – E L James Yazar: E L James Çevirmen: İstem Erdener Yayınevi : Doğan Kitap Tüm dünyada fırtınalar estiren “Grinin Elli Tonu” serisi devam ediyor! Şimdi Anlatma Sırası Christian’da… Sende bir şeyler var Anastasia. Uzak … Devamı »

Gelişigüzel

Snow Cake

Snow Cake – 2006 Yönetmen: Marc Evans Yazar: Angela Pell Oyuncular: Alan Rickman (Alex), Sigourney Weaver (Linda), Carrie-Anne Moss (Maggie) Bir araba kazası sonucunda travma geçiren bir adam ile otistik bir kadının ilişkisini anlatan, özellikle Sigourney … Devamı »

Shine – 1996

Shine – 1996

Shine-1996

Yönetmen: Scott Hicks
Yazar: Jan Sardi (screenplay), Scott Hicks (story)
Oyuncular: Geoffrey Rush (David Helfgott), Armin Mueller-Stahl (Peter), Noah Taylor (David Helfgott-Genç)

Shine, Avustralyalı konçerto piyanisti David Helfgott’un gerçek yaşam hikayesini anlatıyor.

David Helfgott, çocukluktan itibaren Klasik müzik hayranı despot babası tarafından piyano başına oturtulmuş, en zor parçaları çalması için baskı yapılan birisidir.

Shine-1996-
Babasının onu sürekli en iyilerden birisi olacaksın şeklindeki telkinleri küçük David’in ruhsal yapısına zarar vermekte ve yaşadığı her küçük veya büyük çaptaki başarısızlıklar onu bunalıma sürüklemektedir.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Shine – 1996”

Bir Cevap Yazın

Gelişigüzel

Cesare Pavese

Cesare Pavese (1908 – 1950) İtalyan şair, romancı, çevirmen ve eleştirmen. Cesare Pavese, Torino’nun Santa Stefano Belbo köyünde bir memur çocuğu olarak doğdu. Torino Üniversitesi’nde edebiyat okudu. İngiliz ve Amerikan edebiyatlarına ilgi duydu, bitirme tezini Walt … Devamı »

Storks – 2016 – Trailer

Gelişigüzel

Sanat Sokak

Gelişigüzel

Jeremy Bentham

Jeremy Bentham [15 Şubat 1748 – 6 Haziran 1832] İngiliz filozof, hukukçu ve toplum reformcusu. İnsanları, rasyonel bir biçimde kendi çıkarlarını izleyen ve faydalarını en yüksek noktaya getirmeye çalışan canlılar olarak görüyordu. Faydacılığın kurucusu olarak da … Devamı »